Facebook
Instagram
LinkedIn

Aktualności

23.09.2021

POSADŹ Z NAMI DRZEWA WYBIERAJĄC PRODUKTY EKOLOGICZNE

Posadź z nami drzewa dzięki programowi „You Play We Plant”

Zachowanie zasobów naturalnych i ochrona klimatu to główne cele na przyszłość nasze i naszego partnera technologicznego firmy Polytan, który stworzył linię ekologicznych nawierzchni sportowych  pod nazwą „Green Technology – Zielona technologia” (GT). Jednak, aby pójść dalej i nie poprzestawać tylko na produktach z linii eko firma Polytan we współpracy z Treedom stworzyła program „You Play We Plant”, który jest kolejnym przykładem ochrony naszego środowiska.

„You Play We Plant” to program zaadresowany do naszych klientów, wszystkich tych, którym dobro naszej planety nie jest obojętne.

 

Na czym polega „You Play We Plant”?

W podziękowaniu za zakup nawierzchni z trawy syntetycznej z linii „Green Technology” (GT), a tym samym przyłączenie się do walki o poprawę klimatu i włożenie własnego wkładu w ochronę środowiska Polytan sadzi nowe drzewa w Kenii. Dla każdego nowo zainstalowanego produktu sztucznej trawy GT dedykujemy 11 drzew.

Dlaczego 11 i dlaczego w Kenii?

11 drzew, bo tylu jest zawodników w drużynie piłkarskiej.

Las Polytan rośnie w Kenii, ponieważ ma on na celu zachęcić lokalnych rolników do ponownego zalesiania terenów wiejskich i tworzenia alternatywnych źródeł dochodów z rolnictwa dla tamtejszej ludności. Sadzone drzewa różnych gatunków zarówno leśne jak i owocowe przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności i pomagają w efektywnym wykorzystaniu gruntów, a także stanowią ważne źródło pożywienia i dochodu dla mieszkańców. Las Polytan liczy już 750 drzew.

Wszystkie zasadzone drzewa mają ostatecznie jedną wspólną cechę – w  trakcie swojego życia wiążą CO2, a tym samym – całkiem naturalnie – przynoszą korzyści całej planecie.

Każde drzewo w lesie Polytan:

  • ma swój własny dziennik drzewa pozwalający na śledzenie jego historii
  • posiada geolokalizację dzięki czemu można zobaczyć gdzie rośnie
  • jest fotografowane podczas sadzenia
  • na bieżąco informuje o projekcie, do którego należy

 

Wybierając nawierzchnię z serii Green Technology:

  • po pierwsze poprawiasz warunki uprawiania sportu w swojej okolicy, ponieważ produkty z tej serii charakteryzują się najwyższą jakością, wygodą użytkowania i bezpieczeństwem dla zdrowia
  • po drugie dbasz o lokalne środowisko, ponieważ wykonane są z wysokiej jakości produktów ekologicznych pochodzących z recyklingu (takich jak trzcina cukrowa czy konopie), same nawierzchnie mogą również być później poddane recyklingowi, a także są zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa i rozporządzeniem REACH
  • po trzecie pomagasz dbać o klimat dzięki przyłączeniu się do programu „You Play We Plant” i sadzeniu drzew w Keni

 

Wybór należy do Ciebie! Wybierz klimat!

„Razem z nami uczyń sport jeszcze bardziej zrównoważonym bez uszczerbku dla jakości i użyteczności”.

 

 

Po więcej szczegółów odnośnie naszych ekologicznych rozwiązań zapraszamy do zakładki EKO